Quality Hotel Friends

Vietovė: Solna, Švedija
Metai: 2020
Užsakovas: PEAB Sverige AB
Investuotojas: Strawberry Properties
Architektas: Wingårdh Arkitektkontor AB

„Arena Gate“ – tai 250 kambarių 3 aukštų viešbutis, kuris bus statomas ant jau pastatyto pastato stogo. Šis projektas yra tęstinė projekto dalis Solnoje, Stockholmo priemiestyje, apjungianti didžiausią Skandinavijoje prekybos centrą, multifunkcinę sporto areną „Friends“ ir „Quality Hotel“ viešbutį su viena didžiausių konferencijų salių.

Šiuo metu didelis dėmesys Skandinavijos rinkoje skiriamas medžio, kaip atsinaujinančio resurso, panaudojimui. Jis ne tik padeda pasiekti nustatytus griežtus ES ekologinius reikalavimus šilumos nuostoliams ir CO2 statyboje bei ūkyje mažinimui, bet ir leidžia panaudoti medinių konstrukcijų paviršių kaip galutinę apdailą.

Dėl šių priežasčių ir dėl užsakovo pageidavimo panaudoti esamo pastato konstrukcijas, buvo pasirinktas sprendimas naudoti medžio konstrukcijų karkasą, kuris yra maždaug 3-4 kartus lengvesnis už gelžbetonį.

Darbų apimtį sudaro:
– 3 600 m2 medžio-stiklo fasado elementai, pilnai pagamnti ir paruošti motnavimui „UAB Lignas“ gamykloje;

– 2 200 m3 kryžmai klijuotos medienos sienos ir perdenginio plokštės (Cross-laminated timber), kolonų ir sijų (Glulam);

– 1 900 m2 kompozitinės perdenginio plokstės CLT ir Glulam, akmens vata, priešgaisrinis gipsas, pilnai paruoštos „UAB Lignas“gamykloje;

– 360 m2 vientiso stiklo fasadai kurios praplės viešbučio pusryčiu salę (5 m).

Planuojame užtrukti statybos aikštelėje apie 16 mėnesių (pagal grafiką, jeigu neatsiras jokių kitų faktorių).

Tai bus dar vienas ilgalaikės įmonės strategijos – įsitvirtinti augančioje klijuotų medinių konstrukcijų projektavimo ir montavimo, kompleksinių fasadų sprendimų rinkoje – etapas, kuris padės pritraukti naujų klientų ir investuotojų. Didelis susidomėjimas siūlomais gamybiniais sprendimais parodo, kad 2014 metais priimtas iššūkis investuoti į šią statybų kryptį buvo teisingas.

 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI: